- ارتفاعات كشور را با توجه به نوع زمین و خاك میتوان به سه دسته تقسیم كرد.

 - ارتفاعات خاكی كه امكان حفاری و كوبیدن میله مغز فولادی در آنها وجود دارد.

 ارتفاعات سنگلاخی كه امكان حفاری عمیق در آنها وجود ندارد؛ ولی میتوان شیار ایجاد كرد.  

- ارتفاعات صخره ای.

برای حالت اول به یكی از روشهای حفر چاه با كوبیدن ROD میتوان سیستم ارت را اجرا كرد. در حالت دوم شیارهایی به صورت ستاره و پنجه ای ایجاد كرده و تسمه مسی را در داخل شیارها خوابانده و برای كاهش مقاومت روی تسمه را با مخلوط خاك و بنتونیت پوشاند.

نكته: كلیه اتصالات در زیر خاك باید به یكدیگر جوش داده شود.

روش اول: در زمینهای صخره ای كه امكان حفاری وجود ندارد با مصالح ساختمانی كانال ساخته، تسمه مسی را در كف كانال خوابانده و كانال را با بنتونیت پر میكنیم. طول كانال یا كانالها باید به اندازهای باشد كه مقاومت اندازه گیری شده زیر 3 اهم شود. برای گرفتن نتیجه مطلوب باید داخل كانال به صورت مصنوعی به طور دائم مرطوب نگه داشته شود.

روش دوم: روش شبكه ای است؛ بدین صورت كه ابتدا شبكه شطرنجی با سیم به طول 3 - X و عرض Y -3 به طوری كه نقاط اتصال به هم جوش داده شده درست كرده و سپس با مصالح ساختمانی آن را در زمین با بنتونیت به ارتفاع 40 سانتیمتر به طوریكه ابتدا 20 سانتیمتر بنتونیت ریخته سپس شبكه ساخته شده را قرار داده و روی آن را تا cm20 با بنتونیت میپوشانیم و انشعابهای لازم جهت دكل و سایت و نقاط دیگر از آن گرفته میشود . متغیرهای X و Y به میزان مقاومت خوانده شده بستگی دارد.

تابلوی اعلانات

  استعلام اصالت مدرک آموزشی

 ثبت نام کار آموزی سال 1400

ثبت نام رایگان دوره طراحی شبکه رادیویی

درباره ما

شرکت آ د پارس

 واحد آموزش مخابرات و بیسیم آدپارس  در سال 1384 تاسـ ...

مشاوره : 02166926523

02166926523  adupars@

 

اطلاع رسانی

توجه

بازدید کننده گرامی! ضمن پوزش به دلیل اختلالات پیش آمده ؛ مجموعه پس از بروز رسانی از تاریخ 25 شهریور ماه در دسترس قرار خواهد گرفت.

سامانه آموزش از راه دور و سیستم طراحی شبکه رادیویی ایرانی آدپارس در مهر ماه در اختیار عموم قرار میگیرد .