نرم افزار PNMS در واقع يك واسط گرافيكي را براي كاربران ايجاد ميكند تا بتوانند شبكه راديوهاي پاسولينك را به صورت يكپارچه پايش و كنترل كنند. با اين نرم افزار ميتوان 32 شبكه را كه در هر شبكه 300 راديو وجود دارد مديريت و مانيتور كرد.

 كارت مديريت پاسولينك يك ماژول درIDU راديوهاي پاسولينك است كه ارتباط بين راديوهاي پاسولينك و سيستم مديريت شبكه را فراهم ميكند. در اين سيستم دسترسي به تجهيزات راه دور از طريق يك كانال سرويس ديجيتالي با نرخ بيت 6/9Kbps برقرار ميشود . كارتهاي مديريت (PM )ميتوانند به دو صورت سريال يا اترنت باشند.

در راديوهاي SRAL ،بخش RTM شامل تمامي پردازشهاي باند پايه بوده و وظايف مدولاسيون و دمدولاسيون، توليد سيگنال IF ،مديريت كانالهاي سرويس ODU-IDU و.. را به عهده دارد. واحد كنترلر تمامي وظايف نظارت و كنترلي سيستم را انجام ميدهد. بخشEOW  اتصالات لازم را براي صحبت كاربران به صورت محلي يا از راه دوربين IDU و ODU ايجاد ميكند و واحد Q -adapter براي اتصال با يك مركز سوپروايزري مورد استفاده قرار ميگيرد.  IDU شامل چند واسط فيزيكي است:

-         اينترفيس F يك كانال ديتا با سرعت 19.2Kbps  فراهم ميكند تا كاربر بتواند با استفاده از PC و پورت سريال C-RS ،232به صورت محلي به سيستم متصل شده و آن را پيكربندي و وضعيت عملكرد سيستم را پايش كند.

-           واسط bus V ،يك باس داده 128 Kbps است كه براي اتصال واحد كنترلر يك IDU به واحد كنترلر IDU ديگري كه در همان سايت قرار دارد مورد استفاده قرار ميگيرد

وظايف اصلي واحد ODU

1-    ولتاژ تغذيه DC را از كابل كواكسيال متصل شده بين IDU و ODU استخراج كرده و در ماژولهاي مختلف ODU توزيع ميكند.

2-    واحد ODU ،سيگنالهاي دريافتي از IDU را كه شامل سيگنال ارسالي IF مدوله شده با فركانس 320 Mhz و زيرحامل FSK 6.5Mhz براي اتصال سرويس هاي مديريت است از IDU دريافت و از يكديگر تفكيك مي كند؛ سپس سيگنال IF دريافتي را با استفاده از نوسانگرهاي داخلي به سيگنال ماكروويو RF در باند فركانسي 7….38Ghz تبديل ميكند و پس از مدولاسيون و تقويت سيگنال توسط فرستنده RF، به ايستگاه مقابل ارسال ميكند.

تابلوی اعلانات

  استعلام اصالت مدرک آموزشی

 ثبت نام کار آموزی سال 1400

ثبت نام رایگان دوره طراحی شبکه رادیویی

درباره ما

شرکت آ د پارس

 واحد آموزش مخابرات و بیسیم آدپارس  در سال 1384 تاسـ ...

مشاوره : 02166926523

02166926523  adupars@

 

اطلاع رسانی

توجه

پیرو تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص تعطیلی مراکز آموزشی، تمامی کلاس های آموزشگاه تا 1 آبان  به صورت آنلاین برگذار میگردد.