MPT 1327 یک استاندارد صنعتی برای شبکه های مخابراتی (ترانک) رادیویی است. اولین بار در ژانویه 1988 توسط آژانس ارتباطات رادیویی بریتانیا منتشر شد و عمدتا در انگلستان ، اروپا ، آفریقای جنوبی ، نیوزلند ، استرالیا و حتی چین استفاده می شود. بسیاری از کشورها نسخه شماره گذاری/رابط کاربری خود را داشتند ، از جمله این شماره گذاری ها MPT1343 در انگلستان ، Chekker (Regionet 43) در آلمان ، 3RP (CNET2424) در فرانسه ، Multiax در استرالیا و Gong An در چین. سیستم های MPT به دلیل مقرون به صرفه بودن هنوز در بسیاری از مناطق جهان ساخته می شوند .

 

این سیستم وظیفه دریافت و ثبت مکالمات صوتی از بی سیم های رادیویی مختلف را برعهده دارد. طراحی این سیستم مبتنی بر PC می باشد و علاوه بر مدارهای واسط خاص دو منظوره، از یک مادربُرد و پردازنده PC در طراحی این سیستم استفاده گردیده است که در صورت لزوم می تواند سایر خدمات مربوط به یک PC را در اختیار کاربران قرار دهد.

 

بیسیم یا شبکه رادیویی ؛ به صورت متداول به تجهیزاتی گفته میشود که توانایی ارتباط از طریق امواج رادیویی را داراست .همواره تکنولوژی به کمک بشر آمده است تا بتواند در فعالیت ها سرعت و دقت کافی ایجاد کند. بی‌سیم یک نوع رادیو است که برخلاف رادیو های شناخته شده که تنها گیرنده هستند، یک سیستم دو جهی و یا دستگاه فرستنده-گیرنده رادیویی دوطرفه است.

 

نسل اول موبایل

1G به نسل اول فناوری بیسیم تلفن همراه ( موبایل ) میگویند. این نوع شبکه از نوع  آنالوگ ( یک استاندارد مخابراتی ) است که در دهه 1980 معرفی شد و توسط شرکت های نیپون و هینسگل توسعه یافت. این شبکه بیشتر ارتباطات تلفنی دهه 80 را پوشش میداد  تا اینکه توسط نسل جدید 2G( مخابرات دیجیتال ) جایگزین شد.

واژگان رایج در امنیت ارتباطات رادیویی (بخش یک )

به طور کلی در فرایند های ارتباطات مخابراتی امنیت در درجه اول قرار میگیرد بدین منظور با توجه به رویکرد های سه ضلع امنیت در ارتباطات یک بخش از 11 بخش اطلاعات اولیه مکانیزم  امنیتی ارتباطات رادیویی را شرح میدهیم .

جهت آشنایی با انوع مکانیزم های ؛ شنود ؛ ورود ؛ اختلال و جنگ الکترونیکی میتوانید کتاب اصول امنیت ارتباطات را مطالعه نمایید.

 

 

با يك نگاه كلي به ساختار ارتباطي ایران مي توان سيستم هاي ارتباطي موجود را به سه بخش عمده تقسيم كرد كه عبارتند از:

 • سيستم هاي ارتباطي كانونشنال

 • • سيستم هاي ترانك آنالوگ
 • • سيستم هاي ترانك ديجيتال

 

 


 •  

  اگر شما دارای شرکت و یا موسسه هستید و یا علاقمند هستید تا با انواع شنود و روشهای مقابله با آن آشنا شوید میتوانید در دوره های امنیت و حفاظت اطلاعات مخابراتی آ د پارس شرکت کنید.


  دیگران این مطالب را هم مطاله کرده اند

    

   

  در دوره های مخابراتی آدپارس شرکت کنید و یک متخصص مخابراتی شوید

  امروز برای مصاحبه اقدام کنید
  ثبت نام

    تماس تلفنی  .پشیبانی واتس آپ  پتلاس

   
   

   

   
   

 

مطالب پیوست

سيستم ارتباطي كانونشنال

ارتباطات یکپارچه بین دستگاه های بیسیم ؛موبایل و voip در یک پلتفرم

Wave یا همان PTT راهکار بسیار کاربردی و سیستمی میباشد که توسط کمپانی موتورولا (موتوتوربو ) برای اولین بار در بستر DMR ارائه گردید ؛ سیستم بگیر و صحبت کن برای نخستین  بار در ایالت متحده مورد استفاده در مرکز فوریت های پزشکی و بعد از آن در سیستم دولتی و مدیریت حوادث و بحران مورد استفاده قرار گرفت . ارائه کننده این سرویس یک شرکت مخابراتی با نام AT&T بود و خدمات فوق را بر اساس شبکه ملی سلولی نسل چهارم یا همان 4G  به مشترکین خود عرضه نمود. در پلتفرم wave رابط نرم افزاری و یک سیستم سخت افزاری ارتباط میان تمامی تجهیزات مخابراتی را برقرار میکند به طوری که در تمامی شبکه های کابلی ،رادیویی ارتباط مطلوب برقرار خواهد شد . در ادامه فرایند کار این سیستم را بررسی خواهیم نمود .

 شبکه های متفرقه خود را به پلت فرم PTT WAVE وصل کنید، بنابراین می توانید بین گوشی های هوشمند، رادیو، رایانه یا خطوط تلفن ثابت ارتباط برقرار کنید

  آ د پارس برگزار میکند

اولین دوره ارتباط ساز و برنامه ریزی سازمانی جهت برنامه ریزی و ایجاد پوشش ارتباطی سازمانی توسط کارمندان فاوای سازمان ها و محصولات

ابزار پیش بینی انتشار رادیویی برای VHF-UHF، بر اساس مدل Terrain نامنظم، همچنین به نام Longley-Rice شناخته می شود. می تواند به عنوان یک ابزار برنامه ریزی سایت تکرار استفاده شود. یک مشتری APRS داخلی دارد که می تواند برای نمایش ایستگاه ها به عنوان یک نشانگر مورد استفاده قرار گیرد

Radio propagation prediction tool for VHF-UHF, based on the Irregular Terrain Model, also known as Longley-Rice. Can be used as a repeater site planing tool. Has an internal APRS client which can be used to display stations as a landmark

نمای نرم افزار 

پوشش رادیویی پوشش بیسیم     

 

 

 جهت دانلود به ادامه مطلب بروید .

To download, go to Read more.

اومینی ریگ

اومنی-ریگ یک کامپوننت COM برای گیرنده و گیرنده کنترل CAT

اومینی ریگ چندین برنامه تو در تو میباشد که توسط نویسندگان و توسعه دهندگان مختلف به زبانهای مختلف نوشته شده است ،این نرم افزار می توانند رادیو را از طریق پروتکل های شبکه به طور همزمان کنترل کنند. اومینی ریگ میتواند پرونده های توصیف دکل های مختلف را با پشتیبانی از یک مدل دکل جدید  فقط با ایجاد یک فایل ini که دستورات CAT رادیو را توصیف می کند ، پیاده سازی کند.

تابلوی اعلانات

  استعلام اصالت مدرک آموزشی

 ثبت نام کار آموزی سال 1400

ثبت نام رایگان دوره طراحی شبکه رادیویی

درباره ما

شرکت آ د پارس

 واحد آموزش مخابرات و بیسیم آدپارس  در سال 1384 تاسـ ...

مشاوره : 02166926523

02166926523  adupars@

 

اطلاع رسانی

توجه

پیرو تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص تعطیلی مراکز آموزشی، تمامی کلاس های آموزشگاه تا 1 آبان  به صورت آنلاین برگذار میگردد.